Іван Моняк презентував нову книгу у Ставному

Іван Моняк презентував нову книгу у Ставному

У неділю, 8 липня, у бібліотеці с. Ставне відбулася презентація нової книги Івана Петровича Моняка «Мандрівка стежинами долі».

Уродженець цього села на Великоберезнянщині, першу свою книгу написав у 2010-му. З того часу вийшли друком уже сім книг письменника.

Презентація книги Івана Моняка
Презентація книги Івана Моняка
Іван Моняк презентував нову книгу у Ставному
Іван Моняк презентував нову книгу у Ставному
Презентація книги Івана Моняка
Презентація книги Івана Моняка

«Іванку, не пиши так багато…»

Іван Моняк напередодні презентації нам розповів, що писати почав ще у школі, йому легко давалося писати твори, а вчителька Марія Василівна Дуркот казала: «Іванку, не пиши так багато».

«Дівчата отримували п’ятірки, я чотири з плюсом», – продовжує  Іван Петрович і згадує, що добре знав і любив вивчати історію в шкільні роки. У зрілому віці працював кореспондентом у районній газеті в Перечині, писав багато на спортивну й іншу тематику.

На цьому розмова перервалася і розпочалися виступи молоді с. Ставне: танцювали, зачитували вірші, співали. Перед присутніми виступив Іван Петрович і розповів, що недавно йому виповнилася 75 років: «З цієї позиції я описав своє життя. Кожна дитина бачить цей світ по своєму і тут я дещо описав».

Письменник зачитав уривок з тексту «Мандрівка стежинами долі», багато у книзі писав про Ворнівець, – місце, де виріс. «Усі переживання, що відклалися у душу, я передав через письмо». Зараз Іван Петрович вже 46 років живе у Перечині, «але коріння моє тут».

Розповідь про марафонця

Також автор розповів про попередньо презентовану свою книгу «Марафон довжиною в життя», де йдеться про Миколу Палка, спортсмена, із с. Сіль, що відійшов у той світ 31 березня цього року. Була презентації цієї книги в районі, та в Ужгороді.

Письменник звернувся з напутнім словом до присутніх на презентації дітей, нагадав про те, щоб поважали старших, добре вчилися, слухали своїх батьків, ходили до церкви.

Моняк Марія Михайлівна привітала письменника у рідному селі і побажала написати ще більше цікавих книжок про наше життя.

Також письменник поділився своїми планами на майбутнє і анонсував нову книгу, над якою працює. Це буде розповідь про сім’ю Скиби Іоанна, котрого у 1946-му арештували за греко-катлицьку віру.

Оксана ЧОПАК

фото автора

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *