У Кострино навідався кандидат у народні депутати

У Кострино навідався кандидат у народні депутати

У п’ятницю, 5 липня, у с. Кострино Великоберезнянського району приїздив кандидат у народні депутати від партії “Слуга народу” Лаба Михайло і особисто спілкувався із виборцями. Зустріч провели прямо на тротуарі біля магазину “Авеста”.

Близько години пан Михайло розмовляв із костринчанами, а його помічники намагалися зрозуміти і занотовували найнагальніші проблеми селян. Костринчани говорили і про дефіцит дров на зиму,  про відсутність дитячих майданчиків у селі, погану дорогу і обіцяний 15 років міст через річку в ур. Солотвинка, де, до слова проживають багатодітні сім’ї, і, окрім підвісного дерев’яного пішохідного мосту (“лавка”), не мають зв’язку із світом. Ані швидка, ані пожежна машина туди в разі потреби просто не доїдуть.

А ще через відсутність елементарної інфраструктури паралізується туристичний потенціал села, адже в урочищі Солотвинка є кілька діючих джерел з мінеральною лікувальною водою, місцеві переповідають, що “ще жиди мали споконвіку там свої купелі”.

Також відсутність тротуарів у селі, облагороджених місць для купання, брак робочих місць і законсервований промисловий гігант – не сприяють тому, щоб молодь не покидала за першої ліпшої можливості село.

Михайло розповів про успішні кейси отримання грантів його рідним селом, де він займає посаду сільського голови з 2010-го. У Невицькому вже клопочуть над отримання восьмого гранта від закордонних організацій. За грантові кошти були висаджені тюльпани, нещодавно відреставрований чеський міст, а ще втілюють амбітний проект – будівництво спорткомплексу. Всі костринчани часто проїжджають Невицьким по дорозі до Ужгорода, тому багато розповідати про здобутки ефективного управління не потрібно, адже контраст з іншими селами видно відразу.

На скептичні зауваження костринчан і те, що вони не вірять жодним обіцянкам, бо вже їх наслухались протягом останніх 25 років від депутатів вдосталь, Михайло наголосив, що, для ефективної роботи потрібно працювати у зв’язці депутатам всіх рівнів, починаючи від села і аж до Верховної Ради і тому важлива підтримка від людей на місцях. Результат буде відчутним тоді, коли і сільські депутати, і районні, і обласні, і народні у ВР працюватимуть в одному напрямку, докладатимуть спільних зусиль. Адже більшість питань вимагають вирішення на зовсім різних рівнях владної вертикалі.

Зе Команда у Кострино
Зе Команда у Кострино

Було цікаво поспілкуватись вживу віч на віч із людиною, що має успішний досвід у керуванні селом, адже всі великі зміни починаються із маленьких кроків. 

Оксана Чопак, фото автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *