Як я бронюю житло, коли кудись їду?

Як я бронюю житло, коли кудись їду?

Найзручніший для мене сайт для бронювання житла – booking.com. По фільтрах обираю Місто і дату, ціну. Сортую – або по ціні, або по близькості до мого місця. Взагалі цей сервіс ідеальний, якщо ви їдете в незнайоме місце. Бо прямо на карті ви вводите своє місце, а букінг вам показує доступні варіанти для проживання довкола, одразу з ціною.

На booking є широкий вибір готелів, хостелів, квартир. При бронюванні хостелів я завжди звертаю увагу на оцінку і намагаюся бронювати із оцінкою чистоти не менше 8,5-9. Бо на фото часто ви не побачите бруд або те, що все вже дуже застаріле і в такому помешканні мені, а думаю і багатьом іншим, просто неприємно знаходитися. Також можна почитати відгуки, я завжди починаю із найгірших і тоді можна дізнатися, приміром, що в цьому готелі були клопи. Бррр.

Потрібно звертати увагу, чи житло, яке ви збираєтеся забронювати, повертає повну вартість у разі скасування і до якої дати. Це важливо, якщо у вас гнучкі плани і все може помінятися в останній момент.

Booking – це нідерландський стартап, зі штабквартирою в Амстердамі, з мільярдною капіталізацією. До слова, кожен власник нерухомості може спокійно розмістити своє житло самостійно на цьому сервісі, щоб отримувати клієнтів. Комісія платформи складає від 15% вартості бронювання і сплачує її власник апартаментів/готелю/хостелу.

Квартири також можна забронювати на AirBnB, схожий сервіс на попередній, але вимагає від вас паспортної верифікації перед бронюванням, тому для швидкого результату не дуже підходить, і в Україні не надто поширений. В Словаччині по ньому класно бронювати, є вибір квартир, які більш ніж наполовину дешевше готелів часів СРСР. Так, минулого року я жила в чудовій однокімнатній квартирі у Михаловце за 18 євро/добу, тоді як готель на кшталт ужгородського «Закарпаття» коштував 40 євро/добу.

AirBnb – це американський стартап із Каліфорнії, який б’є рекорди по капіталізації і залученню мільярдних раундів інвестицій. Троє засновників – прості студенти, які одного разу не мали де перночувати і вирішили створити таку платформу, де б можна було здавати частину свого житла або й повністю, приймати гостей і отримувати за це плату.

Ще є olx з розділом Нерухомість і фільтром квартири подобово. Там теж можна знайти, але це буде довго й нудно, якщо ви не знаєте районів та вулиць міста, в яке їдете. Ще можна пошукати в тематичних групах у фб – Оренда квартир в Ужгороді, Одесі, тощо. Але це більше підходить для довгострокової оренди і якщо у вас є час коментувати і писати десятки повідомлень, узгоджуючи терміни, взнаючи вартість і просячи кинути хоча б фото квартири.

Отож, тепер ви знаєте, як саме я бронюю житло, коли кудись їду. Ану діліться лайфхаками, як це робите ви?

Оксана ЧОПАК, спеціально для блогу chopak.info

Leave a comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *