Ринок криптовалют в Україні. Рада прийняла закон.

У четвер, 8 вересня, народні обранці проголосували за закон закон, який легалізовує віртуальні активи в Україні. Таким чином, визначено правовий статус таких активів, а закон захищатиме користувачів та учасників ринку криптовалют, як йдеться у пояснювальниій записці до закону.

Відтепер, криптобіржі працюватимуть в Україні легально, як українські, так і закордонні, а банки можуть відкривати рахунки для компаній, які займаються криптовалютою. Завдяки цьому закону, українці зможуть навіть декларувати власні доходи у таких валютах.

За статистикою, обсяг криптотранзакцій в Україні сягає 150-200 млн дол на день, а загальна капіталізація таких активів — понад 2 млрд дол.

Регулювати ринок криптовалют в Україні буде Міністерство цифрової трансформації. Схвалення цього закону означає, що українські та іноземні постачальники послуг віртуальних активів будуть працювати в українській юрисдикції офіційно.

Як врегульовують криптовалюти в інших країнах?

У таких країнах як японія, Німеччина Франція крипту валюти визнані легальне засобом платежів.

У Польщі постачальники віртуальних активів мають пройти державну реєстрацію, а купівля-продаж віртуальних активів прирівнюється до комерційної діяльності

Крипту валюти у Євросоюзі вважають конвертованими децентралізованими віртуальними активами.У 2014-му у Європі ще не було створено режиму регулювання операцій з криптовалютами. На наступний рік Європейський суд виніс рішення, що операції з Bitcoin не обкладатимуться податком на додану вартість.

Ще через два роки, у 2017-му, згідно з поправками до директиви Європейського союзу, з метою зниження імовірності використання віртуальних валют для відмивання коштів, провайдери криптовалют були зобов’язані ідентифікувати своїх клієнтів та відстежувати підозрілі операції так само, як і банки та інші фінансові організації, передає Слово і Діло.

У США обговорення щодо криптвалют досі відкрито.

Що таке криптовалюти. Які прогнози

Криптовалюта працює на основі технології блокчейну, що забезпечує їй децентралізацію, адже завдяки такому ланцюжку блоків інформації транзакції в криптовалюті не потребують посередників або органів перевірки. Криптовалюта існує завдяки мережі комп’ютерів, які розкидані по всьому світу та захищають інформацію грошових переказів криптографічними методами та створюють нові одиниці криптовалют. Така автономія ускладнює контроль за криптовалютою з боку державних регуляторів, урядів чи банків.

Під час пандемії спостерігалося вибухове зростання ринку криптовалют. А також їхньою особливістю є висока волатильність, тобто ціни на крипту дуже різко зростають, і різко обвалюються.

Воррен Баффет, вважає, що криптовалюти – це одна з найбільших і найпідступніших бульбашок всіх часів. Також деякі нобелівські лауреати та науковці скептично налаштовані щодо ринку криптовалют і застерігають про імовірність втрати всіх вкладених коштів у ці активи, однак на цьому етапі про цілковите їх зникнення вже ніхто не говорить.

Попри скептичні настрої, ринок криптовалют за останній рік знову виріс та досяг капіталізації 2 трлн дол.

Прихильники криптовалют переконані, що зараз ми стоїмо на порозі нового етапу в історії еволюції грошей. А криптовалюти так само змінять світ, як у свій час це зробив інтернет.

Джош Ліпскі, директор Геоекономічного центру міжнародної аналітичної організації США Atlantic Council попереджає, що швидке зростання кількості криптовалют та їхньої маси у загальному грошовому обігу зробило їх більш важливими. А найбільшим ризиком криптовалют експерт вважає загрозу грошовому суверенітету будь-якої країни. Ліпський прогнозує, що з часом уряди створять свої власні цифрові валюти, які будуть конкурувати на відкритому ринку криптовалют.

Торік криптовалюти почали широко використовуватися як інвестиційний інструмент. Goldman Sacks, J P Morgan, Morgan Stenli вважають, що Bitcoin – це актив, у який слід інвестувати. Тобто, гіганти з Уол Стріт фактично відкрили двері для криптовалют та надали доступ до них своїм клієнтам, передає ВВС.

Стів Форбс, президент і головний редактор Forbes Media розповів, що центральні банки будуть люто боротися за збереження своєї теперішньої грошової монополії. Форбс прогнозує, що все-таки грошові монополісти зазнають поразки і ми спостерігаємо прямо зараз початок нової економічної ери.

Оксана ЧОПАК

Матеріал було опубліковано у виданні karpat.in 09.09.2021р.

Leave a comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *