Ремонтують від Ужка до Ужгорода. На яких ділянках дороги Н-13 ведуться роботи

Ремонтують від Ужка до Ужгорода. На яких ділянках дороги Н-13 ведуться роботи

Станом на 1 вересня нарешті проведено всі тендери щодо ремонту дороги Н-13 на всій її протяжності. Вона з’єднує Ужгород та Львів через Ужоцький перевал. Зі сторони Львова до Ужоцького перевалу дорога вже кілька років як ідеальна. Нарешті цьогоріч крига скресла, й закарпатці дочекались ремонту зі свого боку перевалу, –  частину дороги Н-13 на території Закарпатської області включили у Президентську програму “Велике будівництво”. Це 87 кілометрів шляху.

Дорога ця хоч і має стратегічне значення, адже є альтернативним та коротшим шляхом між Ужгородом та Львовом, але не бачила ремонту вже майже півстоліття. Більшість транспорту їздить міжнародною трасою М-06 Київ-Чоп.

Дорога Ужгород-Львів пролягає мальовничою місцевістю, через Ужанський національний природний парк та цілу низку історико-культурних та рекреаційних об’єктів. Відтак, зовсім скоро вони стануть логістично доступними для всіх бажаючих.

Станом на кінець жовтня роботи ведуть одночасно на п’яти різних ділянках шляху. З одного боку це створює деякі незручності для водіїв, адже потрібно по 10-20 хвилин чекати, їхати по перекопаних мостах та ділянках без покриття, тощо. Поки на одній смузі проводять роботи, рух транспорту відбувається лише по іншій смузі руху, і то по черзі. З іншого боку, варто перетерпіти ці незручності кілька місяців, щоб надалі насолоджуватися ідеальним покриттям дороги.

Які ділянки і які суми тендерів?

Першою ділянкою, яку відремонтували ще влітку був відрізок шляху від Перечина до села Дубриничі (км 205 – км 214). Як ми з’ясували на сайті Prozorro.Державні закупівлі, підрядником виступала компанія ТОВ “ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР”. Сума угоди склала 99,1 млн грн.

Укладка асфальтового покриття у с. Ставне, 11.10.2020р.

На всіх інших ділянках дороги Н-13 виграв тендери на ремонт дороги ТОВ “ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ”. Вже з вересня цей підрядник отримав право працювати над іншими ділянками дороги.

Читайте також: 18 мільйонів за кілометр дороги на Закарпатті – це багато чи мало?

Спершу підрядники почали ремонт дороги від Ужоцького перевалу, через село Ужок до Волосянки, зараз там уже влаштоване асфальтове покриття, але ще тривають роботи з ремонту мостів.

Наступною стала ділянка від села Волосянка до Жорнавського перевалу. Станом на 24 жовтня було заасфальтовано одну смугу у селі Ставне, та забетеновано покриття до переїзду в кінці села. Роботи хоч із перервами, але можна вважати, що все ще тривають.

Укладка асфальтового покриття у с. Ставне, 11.10.2020р.

Інформацію про стан ремонту краще перевіряти особисто

На сайті Укравтодору йдеться, що станом на 21 жовтня на ділянці від Жорнавського перевалу до смт Великий Березний (км 172 – км 196) почалися роботи з фрезерування однієї смуги проїзду. Сума тендеру – 439,5 млн грн., протяжність – 24 км.

Однак, нами особисто було відвідано цю ділянку дороги у п’ятницю, 24 жовтня, і жодних робіт там ще не велося. Тільки розкопані мости без жодних ознак прогресу від останньої нашої поїздки сюди, яка відбулася 10 жовтня і ці мости вже тоді були так само розкопані. З якою ціллю Укравтодор публікує недостовірні дані на своєму веб-сайті, нам не відомо.

До слова, під час своєї поїздки ми побачили, що у селі Ставне також дорога не дороблена, а техніки чи будь-яких активностей з боку підрядників не спостерігалося. Раніше працівники працювали цілодобово, навіть у святкові дні.

Ділянка від села Ужок до Жорнавського перевалу (км 152 – км 169),, ускладнена тим, на цій ділянці налічується 10 мостів. Сума тендеру на поточний ремонт цієї ділянки склала 325,7 млн грн., протяжність 17 км.

На ділянці від Великого Березного до Дубриничі км 196 – км 205, розпочали роботи з фрезерування на всій ділянці. В Укравтодорі зазначають, що планують завершити цю ділянку до кінця року. Розпочали роботи зі сторони Дубриничі в напрямку В.Березного. Сума тендеру – 71,8 млн грн, протяжність ділянки – 9 км.

На ділянці від Перечина до Ужгорода (км 214 – км 233) вже зняли верхній шар фрезерування, зі сторони обласного центру, та готуються до влаштування вирівнюючого та верхнього шарів на одній смузі. Ремонт розпочали в кінці вересня. На цій ділянці інтенсивний рух транспорту, а тому доводиться стояти в заторах чи повільно їхати від 10 до 40 хвилин. Тому рекомендуємо водіям враховувати цей час, плануючи поїздки. Сума тендеру на цю ділянку – 373 млн грн, протяжність – 19 км.

Проблеми з мостами

В Укравтодорі зазначають, що на Великоберезнянщині роботи ускладнені тим, що по всій довжині дороги є багато мостів. Однак, для водіїв проблеми виникають тоді, коли після розкопування старих мостів, доводиться чекати від кількох тижнів до кількох місяців, на їх відновлення.

Приміром, міст поблизу Новоселиці ремонтують досі, а розкопали його ще в липні місяці. Домашинський міст розкопали близько 2 місяців тому, і більше ніяких робіт на цьому об’єкті не спостерігається. Небезпека в тому, що за мостом знаходиться аварійно небезпечний закритий поворот, регулювальників немає, тому водіям доводиться виходити на зустрічну смугу всліпу, щоб проїхати міст, який “застиг” у  стані ремонту.

Сподіваємося, що всі ремонти, а разом із ними і незручності невдовзі закінчаться і дорогою можна буде повноцінно пересуватися.

Оксана ЧОПАК, фото автора

Цей матеріал був опублікований на сайті karpat.in 27.10.2020р.

Leave a comment

2 Comments
  1. Оксано, вітаю. Служба автомобільних доріг Закарпатської області дякує Вам за увагу до нашої роботи!
    так, на сторінці у ФБ є неточність – по ділянці Н-13 км 172-196 мало б вестися фрезування, роботи вже були початі, однак нині підрядник перекинув потужності на іншу ділянку. Плануємо до кінця місяця таки почати активні роботи на одній з найдовших ділянок Н-13 від Жорнавського перевалу до Великого Березного.

    1. Доброго дня, Наталіє! Дякую, що прокоментували, адже до вашої роботи зараз прикута увага більшості мешканців цих сіл.
      Чудово, що ви продовжите роботи, також дуже цікавить подальший план, адже попереду зима. Роботи будуть призупинені, чи будуть продовжуватися, не зважаючи на сніг і мороз?

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *